Katalog

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

  • ISO 9001:2015
  • REACh
  • RoHS

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

  • ISO 9001:2015
  • REACh
  • RoHS

14.01.2022 00:01

KIPP představuje zajišťovací šrouby pro použití v hygienicky náročných aplikacích

Společnost HEINRICH KIPP WERK vyvinula zajišťovací kolík, který splňuje zvýšené hygienické požadavky. Jeho konstrukce podle hygienických zásad zabraňuje ulpívání částic nečistot a zjednodušuje procesy čištění. Díky tomu je zajišťovací čep ideální pro konstrukci strojů a zařízení používaných v průmyslových odvětvích, jako jsou potravinářství, farmacie a zdravotnická technika.

Zajišťovací čepy umožňují rychlé nastavení pohyblivých součástí strojů. Obvykle se kolík vytahuje ze svého protějšku pomocí stahovacího knoflíku nebo kroužku, aby se strojní součásti bezpečně přesunuly a zajistily v požadované poloze. Společnost KIPP nyní představuje konstrukční prvek v hygienickém provedení pro oblasti použití, ve kterých hraje důležitou roli čistitelnost. Nový zajišťovací šroub, vyrobený z vysoce kvalitní nerezové oceli 1.4404, má kuželový límec, takže šroubovací bod lze hygienicky utěsnit pomocí příslušných těsnicích podložek a podložek. Povrch konstrukčního prvku s hloubkou drsnosti Ra < 0,8 µm zabraňuje ulpívání částic nečistot. Kromě toho je uzamykací šroub vhodný pro čisticí procesy CIP/SIP.

Nový uzamykací šroub v hygienickém provedení vyrobený z materiálů vyhovujících požadavkům FDA je odolný vůči polárním i nepolárním médiím a aromatickým látkám. Je k dispozici v provedení s uzamykací drážkou nebo bez ní a s kaleným nebo nekaleným uzamykacím čepem. Pojistný kolík je k dispozici s průměrem čepu 6 a 8 mm a se šroubovacími závity ve velikostech M10 a M12 s běžným a jemným závitem. Jeho hřídelové těsnění je volitelně k dispozici z materiálu 70 EPDM 291 (černý) nebo 75 Fluoroprene® XP 41 (modrý). Odpovídající hygienické těsnění USIT® K1491 a podložka ze stejných základních materiálů jsou součástí dodávky a v případě potřeby je lze získat jako příslušenství.

Více novinek.

Praktické a ergonomické