C 52 U dynamic

Maschinenfabrik Berthold Hermle AG

‚‚C 52 U dynamic‘‘ od Maschinenfabrik Berthold Hermle AG

MT nastavuje měřítka v přesnost
Hermle AG predstavuje novou generaci svých osvedcených stroju C 50 U / MT – C 52 U / MT. Pritom C je zkratkou centra, 50 znamená konstrukcní velikost, císlo 2 oznacuje další generaci, písmeno U univerzální (5osé) a MT variantu Mill/Turn (frézování/soustružení).

Prednosti stroje C 52 ocení práve nárocné obory, jako letecký prumysl (použití prevážne pro frézování a soustružení v jednom upnutí), výroba nástroju a konstrukce forem (težké objemné obrobky) nebo strojírenství/výroba na zakázku (vysoký rezný výkon). Pricemž vysoká presnost je u všech obrábení prvoradá. C 52 ve standardním provedení nabízí polohovací presnost v osách X-Y-Z Tp = 8µ, v ose A = 16“, v ose C = 9“ pri vyšší presnosti v osách X-Y-Z je to Tp = 5µ, v ose A = 10“, v ose C = 6“. Vždy za predpokladu, že jsou zajišteny vlivy prostredí.

V pracovním prostoru X-Y-Z o rozmerech 1000 x 1100 x 750 mm a vzdálenosti cela vretena od plochy stolu 950 mm lze neomezene obrábet obrobky o Ø 1000 mm a výšce 810 mm Monitorovaný kolizní okruh v pracovním prostoru o prumeru 1310 mm umožnuje vyrábet na stroji C 52 U dynamic ješte vetší díly v 5 osách. Aby se obrobky s maximální hmotností až 2000 kg mohly pohybovat v pracovním prostoru (v ose C a A), jsou zapotrebí výkonnejší pohony. Proto je u stroje C 52 osa A pohánena dvema motory (mechanický tandemový pohon) a osa C je provedena jako prímý pohon (motor torque). Díky rozsahu naklápení +100°/-130° je pri obrábení velmi vysoký stupen volnosti. Práve v tom jsou podstatné prednosti modifikované konstrukce gantry se 3 osami v nástroji a 2 osami v obrobku.

C 52 poskytuje 60 nástroju (HSK A 63 /SK40) nebo 42 nástroju (HSK A 100/SK 50) ve standardním zásobníku, který je ze zadní strany integrován do lože stroje. Dostupné nástroje muže až na celkový pocet 385 zvýšit nekolik variant prídavných zásobníku.

Varianta MT (Mill/Turn) završuje stavebnici stroje C 52. Frézování a soustružení soucástí o prumeru až 1310 mm v jednom upnutí a v kombinaci s 5osou koncepcí predstavuje optimální podmínky pro velmi složité frézované/obrábené díly.

Práve u varianty MT se Hermle stále znovu zameruje na téma bezpecnosti. U dílu o hmotnosti až 1000 kg, které se pohybují rychlostí až 500 ot./min, by se na bezpecnost mel klást mimorádný zretel. Proto byl do standardního provedení zabudován zesílený strešní díl, integrovaný vyvažovací systém a výrobní kabina.

Více novinek.

vlastní automatizační řešení firmy Hermle pro několik modelů strojů

Firma Hermle AG se j...
Obráběcí centrum C 650 Hermle jednoznačně rozšiřuje konstrukční řadu Performance-Line směrem nahoru<...
Na každoročně v dubnu pořádané výstavě Open House přivítala společnost Hermle AG během čtyř veletržn...
Nová montážní hala pro velká obráběcí centra a dceřinou společnost pro automatizaci Hermle-Leibinger Systemtechnik GmbH (HLS) zahajuje provoz
Prídavný ovládací panel umístený u osazovacího stanovište výmeníku palet
Adresa
Industriestrasse 8-12
78559
Gosheim
Baden Württemberg
Německo
Typ podnikání
Výrobce
Exportní regiony
Celosvětově
Certifikát
DIN EN ISO 9001:2015
Založení
1938
Management
Günther Beck
Franz-Xaver Bernhard
Benedikt Hermle
Zaměstnanec
1251
Social Media