Katalog

GEDA GmbH

  • DIN EN ISO 45001:2018
  • ISO 14001:2015
  • ISO 9001:2015

GEDA GmbH

  • DIN EN ISO 45001:2018
  • ISO 14001:2015
  • ISO 9001:2015

20.11.2023 01:11

Královské staveniště v Dánsku

Hrad Frederiksborg v Dánsku prochází rozsáhlou rekonstrukcí s výtahy GEDA

Královské staveniště v Dánsku
Hrad Frederiksborg v Dánsku prochází rozsáhlou rekonstrukcí s výtahy GEDA
Hillerød, Dánsko - Historický hrad Frederiksborg v Hillerø.d v Dánsku prochází rozsáhlou rekonstrukcí ze strany počasí a k tomuto účelu jsou využívány dva ozubnicové výtahy GEDA (dopravní plošina GEDA 500 Z/ZP a materiálový výtah GEDA 300 Z). Tento stavební projekt, který by měl trvat tři až čtyři roky, je působivým příkladem zachování kulturního dědictví.

O zámku Frederiksborg
Zámek Frederiksborg, postavený na počátku 17. století králem Kristiánem IV, je dnes uznáván jako největší renesanční zámek ve Skandinávii. Díky své bohaté architektuře a zajímavé historii vyniká jako památka dánské moci a kulturního dědictví. Nádherné místnosti a expozice ve zdech hradu ukrývají bohatou sbírku portrétů, historických obrazů, nábytku a uměleckých řemesel a nabízejí vzrušující cestu 500 lety dánské historie. Hrad je od roku 1878 sídlem Národního historického muzea, což z něj činí důležitou součást dánské kulturní historie.


Obnova fasády hradu
Obnova fasády hradu: Renovace povětrnostní strany a obnova střechy hradu Frederiksborg jsou důležitými kroky k zachování historického lesku této úžasné stavby. K úspěšnému dokončení tohoto projektu se používá dopravní plošina GEDA 500 Z/ZP. Nejprve však bude použit zvedák materiálu GEDA 300 Z. Ten umožní bezpečnou a efektivní montáž lešení. Přepravní plošina GEDA 500 Z/ZP je tím pravým pomocníkem pro samotné renovační práce. Díky dvěma odděleným ovládacím prvkům lze toto zařízení použít k přepravě osob i materiálu
. Požadovaná dopravní výška 30 metrů není pro výtah žádným problémem, protože lze pracovat s maximální montážní výškou 100 metrů.
Tento působivý renovační projekt je výsledkem úzké a dlouhodobé úspěšné spolupráce
mezi společností GEDA, přední společností v oblasti vertikálního přístupu, a společností Hejs.dk A/S, renomovaným prodejním a servisním partnerem z Dánska. Díky instalaci zařízení od společnosti Hejs.dk A/S bylo možné úspěšně provést tyto významné restaurátorské práce a zachovat nádheru hradu.
Zařízení GEDA 500 Z/ZP dokáže zvednout 1 000 kg nebo až 5 osob. Model GEDA 300 Z rovněž překoná maximální výšku zdvihu 100 m a má nosnost 300 kg. Oba výtahy mají působivou rychlost zdvihu, která zajišťuje efektivní vertikální dopravu. Bezpečná a efektivní přeprava lešenářského materiálu nebo nářadí by byla bez tohoto malého a flexibilního pomocníka nemyslitelná.

Zvláštním vrcholem tohoto projektu je instalace zvedáku GEDA 500 Z/ZP na prefabrikované plošině ve vodě, která překonává náročnost renovace na povětrnostní straně hradu. Díky inovativnímu rozložení sil, a tím i malým kotevním silám, lze tuto přepravní plošinu ukotvit přímo nad lešením. To je obrovská výhoda, zejména pro tuto historickou fasádu. Renovace hradu Frederiksborg představuje nejen významnou obnovu historické památky, ale také zdůrazňuje možnosti moderních technologií ve stavebnictví.

Více novinek.

Dopravní plošiny GEDA přispívají k úspěšné rekonstrukci historické záhřebské katedrály.
Přepravní plošina GEDA 1200 Z/ZP v provozu na irském pobřeží
Regionální rodinná společnost Märker Zement GmbH a GEDA GmbH pokračují v rozšiřování své dlouholeté spolupráce.

26.09.2023 01:05

Každá nota sedí!
Středně velký výrobce stavebních a průmyslových výtahů GEDA GmbH se o to postaral během restaurátorských prací na kostelních varhanách ve Veroně.


SST HEJS sází na výtahová řešení společnosti GEDA GmbH na dvou stavbách v Dánsku
Němec...

Společnosti Märker Zement GmbH a GEDA GmbH, které sídlí v okrese Donau-Ries, pokračují v úzké spolupráci.