Flexibilní manipulační systém HS flex –

Maschinenfabrik Berthold Hermle AG

‚‚Flexibilní manipulační systém HS flex –‘‘ od Maschinenfabrik Berthold Hermle AG

vlastní automatizační řešení firmy Hermle pro několik modelů strojů

Firma Hermle AG se již téměř 20 let zabývá automatizací svých obráběcích center a jako pokračování tohoto vývoje nyní uvádí na trh výkonný, kompaktní a rovněž cenově mimořádně atraktivní automatizační nástroj – manipulační systém HS flex. I když ještě nebyla spuštěna nabídková kampaň nebo prezentace, bylo již prodáno několik jednotek, což jasně svědčí o zvýšení efektivity při použití automatizace.

Manipulační systém HS flex byl navržen tak, aby mohl být umístěn jak k 3osým nebo 5osým obráběcím centrům řady Performance Line (C 250 a C 400), ale i k modelům řady High-Performance-Line (od C 12, C 22, C 32 až po C 42).

Manipulační systém HS flex tvoří několik komponent, které se dodávají a instalují jako kompletní jednotka. Na místě se montují a seřizují pouze moduly zásobníku obrobků. Celá instalace – všechna obráběcí centra Hermle se rovněž dodávají kompletně smontovaná – je tak hotová ve velmi krátké době a provozovatel může rychle začít s obráběním.

Ploché lože stroje z minerálního odlitku, na kterém jsou vedeny tři osy manipulační jednotky, umožňuje obsluze ergonomicky řešený a velmi dobrý přístup. Oboje křídlové dveře, které své funkční použití prokázaly již u robotických systémů Hermle, mají dvojí funkcí. Při procesu výměny obrobku zablokují přístup pro obsluhu, při obrábění obrobku uvolní přístup k pracovnímu zornému poli a pracovnímu prostoru a současně zablokují přístup k manipulační jednotce.

Osy otáčení, zdvihu a lineární osy manipulační jednotky umožňují přesný pohyb obrobků o hmotnosti až 450 kg včetně palety mezi osazovacím stanovištěm, moduly zásobníku a pracovním prostorem obráběcího centra. Manipulovat lze s paletami o rozměrech až 500 x 400 mm. Aby se redukovaly možné zdroje chyb obsluhy, tak se již v osazovacím stanovišti kontroluje maximální výška obrobku, aby nebyly přepraveny žádné obrobky s příliš velkými rozměry.

Zvláštní důraz byl kladen i na vývoj modulů zásobníku. Ve standardním provedení je integrován jeden modul, doplňkově lze připojit ještě druhý modul. Moduly jsou uspořádány ve formě regálů a nabízí maximálně individuální dimenzování palet a obrobků. K jednomu modulu lze objednat až čtyři regálové police s celkem 20 zásobníkovými místy pro palety. Při použití dvou modulů zásobníků je tudíž k dispozici až 40 míst pro palety. Pomocí speciálně vyvinutého generátoru obsazení zásobníku, který kontroluje jak přípustné hmotnosti, tak i rozměry (z důvodu nejrůznějších modelů stroje), lze rychle a snadno stanovit obsazení zásobníku.

Systém HS flex, stejně jako výměník palet a robotický systém RS 05 je řízen komfortním, vlastním systémem Hermle, Hermle-Automation-Control-System zkráceně HACS. HACS umožňuje inteligentní řízení práce, intuitivně ovládaný software prostřednictvím dotykového panelu pomáhá obsluze při jejích každodenních úlohách. Díky transparentnímu znázornění zakázek a potřebných činností obsluhy se sníží organizačně podmíněné prostoje a maximalizuje produktivita zařízení. Spolu se systémem Hermle-Information-Monitoring-System, který zobrazuje stavy stroje v reálném čase a lze jej zobrazit na každém tabletu, stolním počítači nebo chytrém telefonu, tvoří tyto dva softwarové nástroje důležitý základ pro použití obráběcích center Hermle v souladu s koncepcí Průmyslu 4.0.

Více novinek.

Obráběcí centrum C 650 Hermle jednoznačně rozšiřuje konstrukční řadu Performance-Line směrem nahoru<...
Na každoročně v dubnu pořádané výstavě Open House přivítala společnost Hermle AG během čtyř veletržn...
Nová montážní hala pro velká obráběcí centra a dceřinou společnost pro automatizaci Hermle-Leibinger Systemtechnik GmbH (HLS) zahajuje provoz
MT nastavuje měřítka v přesnost
Prídavný ovládací panel umístený u osazovacího stanovište výmeníku palet
Adresa
Industriestrasse 8-12
78559
Gosheim
Baden Württemberg
Německo
Typ podnikání
Výrobce
Exportní regiony
Celosvětově
Certifikát
DIN EN ISO 9001:2015
Založení
1938
Management
Günther Beck
Franz-Xaver Bernhard
Benedikt Hermle
Zaměstnanec
1251
Social Media